Listopad 2011

Shrnutí prvního týdne

26. listopadu 2011 v 17:52
První snažící týden je za mnou. Dost jsem toho odpracovala (28 hodin, místo povinných 20, což si ale budu moct jindy vybrat, což se zřejmě bude už brzo hodit), strávila klasický týden ve škole, začala se učit na test, který píšu příští týden (právo...achich ouvej...) a definitivně se konečně přestěhovala. Přítel teď dodělává postel (k narozeninám a Vánocům se mi rozhodl vyrobit postel na nový privát vlastnoručně, tak teď probíhají dokončovací práce a děláme radost novým sousedům nějakým tím vrtáním a podobným hlukem) tak jsem zvědavá, jak bude vypadat, až bude hotová. Pokud ji stihne dodělat včas, zajdeme večer na punč na Schonbrunn (kde jsou prý jedny z nejhezčích místních vánočních trhů). Taky jsem zjistila, že mám souseda, který má ve zvyku si kolem půlnoci zpívat, tak doufám, že jen o víkendu. A hlavně, že o ulici níž dělají naprosto výbornou pizzu.

Co se týče pohybu, díky práci jsem ve středu nestihla plánovaný trénink a nakonec jsem tak plavala jen v pondělí a v pátek. I tak jsem ale za dva oficiální tréninky ráda, doufám, že ještě zítra zvládnu jedno plavání sólo. A na příští týden zvyšuju cíl na 3 oficiální tréninky týdně, což mi asi bude prozatím i stačit. Jinak mám od pondělka naplavaných 7km, není to nějaký extra výkon, ale oproti posledním týdnům je to sakra změna. Další součást pohybu bylo rozhodně i včerejší stěhování - tahání věcí včetně rozložené postele, náředí a podobně do druhého patra bez výtahu. Dát si schody 6krát za sebou se zátěží je solidní makačka:-)

Jídlo bylo jak na houpačce. Některé dny super, i jsem si stihla uvařit (kuřecí maso s bramborama), jidny jsem jedla ráno snídani a pak až někdy pozdě odpoledne, kdy jsem si vzpomněla, že jestli si neudělám hned pauzu aspoň na nákup, tak už mi zase všechno zavřou. Řekla bych tak půl napůl. Jen zvážit jsem se ještě nestihla (nikdy jsem si ráno nevzpomněla).

No nic, jdu si zase číst pozemkové právo...a nadávat na slovníky, protože ani ony neznají spoustu výrazů, které bych potřebovala přeložit. Jo, ten test bude veselý. Česky bych jí toho povykládala spoustu, ale docela mě zajímá, jak budu okecávat až mi vypadne nějaké slovíčko:-D

Hezký víkend:-)

Úterý

22. listopadu 2011 v 23:47
Dnešní jídelníček:
snídaně: musli, mléko, rozinky
oběd: rýže, zelenina, krůtí maso (menza) - rizoto na "asijský" způsob (tak to měli pojmenované.
Večeře: kuřecí řízek, brambory

navíc - punč a svařák.

Dnešek byl z části pracovní, ale hlavně jsem konečně viděla Vídeňské Vánoční trhy. Asi si za to budu zítra při budíčku nadávat, ale strávila jsem na nich s bývalýma spolubydlícíma a partou jejich známých 5 hodin (proto ten řízek k večeři, nic jiného přijatelného a relativně levného jsem tam nepotkala). Pozitivní je, že jsme celou dobu mluvili německy (díky punči a svařáku mi to celkem šlo i v relativně velké skupince Rakušáků) a celkově i to, že jsem konečně zase jednou trávila alespoň část pracivního dne jinak, než zavřená v kanclu nebo posluchárně. Bylo to rozhodně fajn, na přístí týden jsem si dohodla s bývalou spolubydlící kino, přecejen, je potřeba žít i trochu jinak než prací, školou a sem tam plaváním. Jen ten sport dnes nevyšel (ale s tím jsem i počítala). Zítra bych měla trénink stíhat, pokud to nebudou spolužačky moc přehánět se cvikem a nebudou na něm chtít dělat moc dlouho.

Tak dobrou noc:-)

A teď se snažím

21. listopadu 2011 v 20:27
Jak jsem psala minule, do pátku jsem neměla moc šancí stíhat pohyb, ale počínaje sobotou jsem chtěla znovu nastartovat, přestat kynout a začít se sebou něco dělat.

Je sice teprve pondělí, ale zatím to jde.

Nehledě na to, že jsem dostala novou velkou motivaci. Sobotní závody. S holkama jsme vyhrály a kromě dvou oddílových kolegyň mě ani nikdo jiný neporazil, takže i v jednotlivcích jsem skončila třetí. Jenže...na těchhle závodech jsem byla posedmé a během předchozích ročníků jsem 4krát vyhrála (popáté mě diskvalifikovali kvůli chybě v jedné technické disciplíně a pošesté jsme nesložili holčičí tým, tak jsem jela za chlapy). Takže pro mě třetí místo bylo zklamáním. Nehledě na to, že jsem moc dobře viděla, jak marné moje časy jsou, i když lezu z vody úplně zničená. I když mám pocit, že jsem tomu dala všechno. A to mě hodně žere...

Druhá věc, co pro mě byla motivace, byly opět oddílové kolegyně. Nejen kvůli rychlosti, ale i kvůli vzhledu. Jedna krásně štíhlá, druhá ne až tak drobná, ale zato namakaná, že by mohla jít dělat fitspo. A mezi nimi já. Obvykle si se svou postavou přijdu smířená, ale uznávám, být v týmu zrovna s těmahle dvěma, byla pro mé sebevědom docela rána. Jen mi vysvětlete, proč i holky, co mají dokonalé postavy, mají komplexy? K čemu se pak za tou dokonalostí ženeme, když se pak stejně uvidíme s velkým břichem, celulitidou a podobně?

Nicméně ýsledek je jasný, snažím se:-) Jak to vypadá v praxi? Včera jsem díky stěhování, nákupu matrací a podobně moc času neměla a pohyb tím pádem nebyl, ale dnes to bylo lepší.

Jídelníček:
Snídaně: musli, mléko, rozinky
Svačina: tři mandarinky
Oběd: buchtičky s krémem (menza...na druhé jídlo jsem neměla odvahu, netušila jsem, co to je) plus polívka s něčím, co vypadalo jako nakrájená palačinka
Svačina: jogurt
Večeře: 3 míchaná vajíčka, půl mrkve, trocha rozmraženého krášku + ochucený tvaroh

Pohyb: 3,5km trénink (vydržela jsem po pauze kvůli zádům hodinu a čtvrt. A byla docela rozladěná z toho, jak se nám tým bez trenéra úspěšně rozpadá. Byly jsme tam dnes dvě - ta druhá holka měla vánoce, že tam konečně není sama...ji zatím nadšení drží a pokud budem namotivované dvě, věřím, že to nějak půjde. Kdyby to nešlo, podívám se po jiném týmu).

Jinak dnes půjdu brzo spát, abych všechno stihla, vstávala jsem s přítelem, co odjížděl do práce z Vídně a zamířila zrovna do práce. Což znamenalo budíček už před půl pátou a pak práci/školu až do půl páté, kdy jsem zamířila na trénink. Považovala jsem za solidní osobní vítězství, že jsem na něj šla (popadla mě totíž zrovna krize a chtělo se mi hrozně spát).

Tak teda dobrou noc:-)

Den první

17. listopadu 2011 v 22:50 Jak to jde
Konečně jsem se vrátila z práce, a než se pustím do úklidu (uvědomuju si, že na starém privátě jsme byli prasátka, ale tamější úklidový systém, kdy na každého vyšel úklid společných prostor maximálně jedno měsíčně mi rozhodně vyhovoval víc:-D zvlášť pokud se zrovna najde týden, kdy se domů před desátou nevrátím) tak se podělím alespoň o jídelníček a pár dojmů z dneška.

Tak tedy:
snídaně: celozrný rohlík+čokoládový croassant
Svačina: nic
Oběd: vepřový řízek, brambory, zeleninový vývar (menza)
Svačina: jogurt
Večeře: opečená rýže se zeleninou (můj oblíbený fast food)

Není to žádný zázrak, zvlášť když jsem seděla od rána doteď na zadku buď v kanclu nebo v učebně, ale lepší, než obvyklé ráno něco, večer něco, přes den něco sladkého, když mě popadne ta nejhorší krize.

Jednu věc jsem přece dnes kromě práce stihla. V neděli se stěhuju (měla jsem tenhle privát jen na chvilku, když se mi nedařilo najít nic nadlouho, vzala jsem na měsíc bydlení místo holky, co jela na brigádu do Španělska) a v neděli jdu konečně na pořádný dlouhodobý privát - takže bude konec věčnému stěhování. Dnes jsem si byla pro klíčky a zjistila jsem, že máme pořádně otravného a zvědavého souseda přes chodbu...no, co se dá dělat, jinak se mi to tam líbí. Uvidíme, jaké to bude.

A jinak nějaké ty cvika, práce, přednášky...na přednášce o Rakouském katastru se mi silně zastesklo po tom našem - ten jejich je tak nechutně uspořádaný a bezproblémový...A oni o tom vykládají, jak kdyby byla věda se v tom vyznat. Jo, v jiných předmětech plavu pro změnu já (třeba včera jsem zjistila, že i když jsem psala bakalářku ma měření a vyhodnocování posunů, tak tomu zřejmě nerozumím, protože z přednášky o tom jsem pochopila tak 50 procent maximálně) tak bych jim přála učit se o našem chaosu jménem katastr...to by jim ten jejich pak hned připadal pohodový.

Smutné je, že dřív jsem psala o pohybu, co jsem měla, teď píšu o škole. Zítra plavat taky nestíhám, hned po práci a přednášce sedám na vlak, v Břeclavi pak k příteli do auta, v Brně nabíráme zbytek týmu a večer už se máme ubytovávat v Sokolově, abychom mohly zítra závodit. Jsem zvědavá, co ve vodě předvedu, ale záchranařina není jen o rychlosti (nebo si to můžu alespoň nalhávat:-))

Tak hezký večer, jdu uklízet, nebo zítra v šest nevstanu.

Tak se snažme:-)

17. listopadu 2011 v 8:02
Téze vyhlásila svůj chalenge, já se přidám. Udělala jsem čistku na blogu, ať to je efektivnější. Co je míň efektní je fakt, že si dávám čas do zítra (potřebuju nahnat ještě nějaké cvika a práci, ať můžu jít v pondělí po dlouhé době pařit:-)) Ale od soboty...

Cíl je jednoduchý - na nový rok chci vidět na váze 83 kilo. To znamená necelé 4 kila za měsíc a půl. Já vím, nepřeháním to, ale to považuju za dobrý přístup. Navíc bych velice ráda začala pravidelně sportovat - nemusí to hned být nějaké velké závodní tréninky - na to tenhle semestr prostě bohužel čas nenajdu, ale to nic nemění na tom, že bych 2. ledna (prvního bude všude zavřeno) ráda došla na bazén a opět dala kilometr pod 15 minut.

Jak na to? Především přestat jíst jako prase! to bude ta těžší část:-D No a pak si uspořádat čas tak, abych zvládla alespoň 3krát týdně plavecký trénink a jednou nějaký jiný pohyb.

Jo, takových plánů už bylo. Ale teď už jsem opravdu silně znechucena sama sebou (ne, nepřijdu si tlustší, než přd měsícem, kdy jsem měla stejnou váhu, ale děsně mi chybí pohyb), takže do bojeee:-)

A malý doplněk, taky mám v plánu začít pravidelněji psát:-)

Hezký den:-)